EB Davis  

"Vyslanec bluesu", "Legenda" - jména, která si EB Davis ve své 40. leté hudební dráze vysloužil.

Narozen v Arkansas-Delta na jihu USA, vyrůstal v Memphisu, Tennessee.
Měl šanci, učit se od bluesových veličin jako Bobby Blad, B. B. a Albert King a Junior Parker, kteří vystupovali v této době každý týden na jamsession v Handy Parku.

V 60. letech to táhlo EB Davise, jako mnohé hudebníky jeho generace, na sever Ameriky. Se svou skupinou "The Soul Groovers" jezdil po celých Spojených Státech a byl jako Support-Act s Rufusem Thomasem, Wilsonem Pickettem, Isaacem Hayesem, Ray Charlesem a B. B. Kingem na cestách. Po zhruba osmi letech se skupina rozešla.

Poté, co EB Davis jako člen "Drifters" poprvé zavítal do Evropy, zaujal ho velký zájem evropského publika o soul a jazz. Rozhodl se, že se přestěhuje a usadil se nakonec v Berlíně.
Jedno zapříčinilo druhé: EB Davis pracoval nejdříve jako frontman u "Bayou Blues Band", později s "Radio Kings" a založil v polovině 90. let "The Superband".
Jenom v samotném Německu vydal EB Davis 13 CD.

Jeho výstupy na jazzových a rockových festivalech a jako Blues-Act v klubech psaly dějiny a vyšlapaly cesty mnohým místním i mezinárodním bluesovým skupinám v celé Evropě.
Nina T. Davis  

Berlíňanka Nina T. Davis, často jako solová pianistka nebo na cestách se skupinou "EB Davis Superband",
se zuby nehty zakousla do blues.

Celou duší pracuje dynamicky s černými a bílými klávesnicemi, v Německu i v USA, roznáší zprávy bluesu do světa.

Kombinace výrazného hlasu Niny a jejího šarmu tvoří z jevištní prezentace napínavou podívanou.
EB Davis a berlínská pianistka Nina T. Davis tvoří zhruba osm let sehraný, (nejen) hudební tým. Společně vystupují v Evropě a v USA.

více -->>www.ebdavis.com  
-->>www.ninadavis.de  
   
na začátek stránky
-->> zpět k "Interpreti-Přehled"