SIDNEY´S BLUES  
Sidney's Blues
The Art of Creole Blues
&
Harold John von Abstein Trio
Piano Unlimited

Berlínská jazzová kapela hraje z velké části skladby z repertoáru velkého New Orleánského umělce Sidney Becheta, i jeho málo slyšené tituly, a mají strhující a různorodý program. High-Energie-Musik s vysokou
citlivostí přednesené "most beatiful melodies" klasického jazzu - na vysoké sólistické úrovni - nechávají povstat New Orleánský Blues.
Originální zpěvní vložky, merengues, také orientální tituly zaoblí program skupiny.


Jürgen Stephan (cl,ss,as) zakladatel a vedoucí Sidney´s Blues byl od začátku fascinován Sidney Bechetem a
s lety získával na technické jistotě, výrazném projevu - jeho silné vibrato - jeho myšlenkovém bohatství, muzikální prostředky ho dnes zařazují mezi vzácné vyslance kreolské bluesové hudby.

Cordes Hauer (tb,voc) se postará o kontrast a je Jürgenu Stephansi partnerem ve vedení, muzikálně zpřízněná duše, se kterou se povedou intenzivní dialogy se Stephanem. Jako zpěvák se věnuje Cordes Hauer
m.j. kreolske hudbě ve francoušťině, kterou přednáší se skvostným humorem a jistým "latin-feelingem".

Harold John von Abstein (p) přední pianista z Berlína hraje reminiscence z jeho mládí. Jako syn jazzového promotora vyrůstal v USA a jěště zažil a poznal snad všechny jazzové legendy svého času. Ty nejrychlejši ruce traditionalního jazzového piana mu byly přikladem. Budou představeni Meade Lux Davisem, komediantským Fats Wallerem, který stejně rychle, jak hrál, i vynacházel melodie, od Art Tatum a zrovna tak od jak velkohubým i vynikajicím Jelly Roll Mortonem, který stále tvrdil, že je kreol.

Bernd Kuchenbecker (b, voc) umí ale tak zvaný slaping bass, jako dříve Pops Foster a Slam Stewart. Sóla tohoto virtuóza jsou vždy vrcholy koncertů Sidney´s Blues.

Roger Radatz (voc & dr - Roger & The Evolution) vyučil se a zdokonalil svůj drumming ve svém rodném městě New Orleánsu. Dokonalým beatem, neoddolatelným swingem a drivem přivádí skupinu k nevázané radosti.

 

více -->> www.sidneys-blues.de

 

 

na začátek stránky

-->> zpět k "Interpreti-Přehled"