Luboš Andršt  

"Hrál jsem s ním velice rád, je to vynikající kytarista" řekl B. B. King v dubnu 1998 u přiležitosti jednoho konzertu v Praze o svém partnerovi z dua Lubošovi Andrštovi.

"Cvičit! Pořád pilně cvičit! A naslouchejte mu - ten chlap hraje dobře!", předal King své doporučení všem mladým kytaristům, když Andršta doporučoval jako vzor.
Tím, že přitom jednou vedlejší větou označil Andršta za "mladého", je se zřetelem na Kingovo stáři srozumitelné, ale přesto: českému kytarovému Bohovi je 62 let a v jeho uměleckém životě prošel už mnoha úseky českého bluesového, rockového a jazzového vývoje.

 

 

Seznam jeho - zrovna tak proslulých - hudebních partnerů v Čechách a na Slovensku je dlouhý.
Vedle Jiřího Stivína jsou to také Martin Kratochvíl, Emil Viklický, Vladimír Mišík, Peter Lipa, Michal Prokop, Marian Varga a mnozí další.

Po revoluci doprovázel se svou skupinou legendární zpěvačku Martu Kubišovou. K zahraničním partnerům, s kterými Luboš Andršt spolupracoval, patří mimojíné také Toto Blanco, Poul Jones, Dana Gillespie, Katie Webster.

Jeho kytarové mistrovské dílo je ve čtyřiceti produkcích dokumentováno; mezi tím se najde více než osmdesát vlastních kompozic.

Je autorem jazzových, rockových a bluesových publikací a lektorem semináře pro kytaristy, jakož i autorem výchovného vysílání České televize, s názvem "Kytarová klinika".


Do Berlína přijede se svou skupinou "Luboš Andršt Blues Band".

více -->> www.lubosandrst.cz  
na začátek stránky
-->> zpět k "Interpreti-Přehled"