Joe Kučera  

je narozen v Praze. V sedmnácti letech začal hrát na klarinet, ale brzy vyměnil klarinet za sopránsaxofon, později za jiné saxofony a flétnu.
Založil v Praze skupiny jako "Jazz Revival" a hrál v legendární skupině “Framus five”.

1969 - rok po Pražském jaru - utekl se svým přítelem, hudebníkem Sammy Vomáčkou do Rakouska.
V roce 1970 dostal angažmá v muzikálu "Hair", který putoval po Německu.
Do roku 1972 žil Joe Kučera v západním Berlíně. Během svého pobytu v Londýně 1973 založil s Jessem Ballardem duo. Mimojiné nahrál sóla v albu “Control” s Jackem Levenem.
Se skupinou Jesse Ballarda “Paradise Island Band” se vrátil 1976 zpět do západního Berlína a stal se rychle členem berlínské jazzové, bluesové a folkové scény, ve které se stal také známým pod jménem "The Sensational Saxophon Joe".

V roce 2008 se vysílalo několik televizních dokumentací o Joe Kučerovi: jeden portrét v “Kowalski trifft Schmidt” (rbb) a jedno interview v dokumentaci “Als die Panzer kamen” (MDR & ČT2), pro kterou komponoval hudbu.

S nadšením podněcuje saxofonista projekty, na kterých se setkavají jazzoví hudebníci různých původů a různých stylů jako Karlovarský Jazzfest v roce 1993, setkání berlínské (Berlin Connection) a české jazzové scény, a Jazz Meeting Berlin, ve kterém byl 1997 do 2007 uměleckým vedoucím.

Jeho nejnovější projekt je právě Europe Blues Train Festival, jehož první zastávky v roce 2009 byly v Berlíně
a v Praze.

 

více -->> www.joe-kucera.com

http://de.wikipedia.org/wiki/Joe_Kucera  
   
na začátek stránky
-->> zpět k "Interpreti-Přehled"